Bölgesel Amatör Lig’de 8.Bölge 3 Gruptayız.

2021-2022 sezonu Bölgesel Amatör Lig kura ve fikstür çekimi TFF Hasan Doğan Millî Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde yapıldı.

2021-2022 sezonunda BAL, her biri üç ayrı gruptan oluşan 9 bölgede, toplam 27 grupta 260 takımın katılımıyla oynanacak. 6 ve daha fazla takımla temsil edilen İstanbul, İzmir, Kocaeli, Bursa, Ankara, Diyarbakır, Manisa ve Trabzon illeri birden fazla, beş ve daha az takımla temsil edilen iller ise aynı grupta yer aldı.

Yapılan kura çekiminin ardından Kulübümüz 8.Bölge 3.grupta yer aldı. Bilecek, Bolu ve Eskişehir illerinin yar aldığı Grupta takımlar şu şekilde oluştu.

Müsabakaları çift devreli lig usulüne göre yapılacak. Her bölgede grup birincisi olan 3’er takım, kendi bölgelerindeki grup birincileri ile tarafsız bir sahada tek devreli lig usulüne göre karşı karşıya gelecek. Bölge Birinciliği Play Off müsabakaları sonunda 9 takım TFF 3. Lig’e çıkmaya hak kazanacak.

2021-2022 sezonu Bölgesel Amatör Lig’de grup müsabakaları 30-31 Ekim 2021 tarihlerinde başlayacak ve 27 Mart 2022 tarihinde sona erecek. Bölge birinciliği müsabakaları ise 9-17 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek.

Bölgesel Amatör Lig Statüsü, önümüzdeki günlerde TFF Yönetim Kurulu’nun onayından sonra ilan edilecek.


Son Haberler

Belediye Kütahyaspor’a Ziyaret

Kulübümüz Yönetim Kurulu ve Teknik Kadrosu olarak, 3.lig 2.Grupta mücadele eden Belediye Kütahyaspor’u ziyaret ederek 2.lige çıkma yolunda başarılar diledik. Kulüp başkanımız Murat DURAN’ın yanısıra, yönetim kurulumuzdan Mehmet BİLGİLİ, Eşref ER, Mehmet KABADAYI, Selim AÇIKBAŞ’ın da yer aldığı ziyarette Teknik Ekibimizden Erhan HORASANLI ile Hidayet ARI da bulundular. Ziyarette ekibimizi karşılayan Belediye Kütahyaspor Sportif Direktörü Tolga TAĞ ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Kulüp başkanımız Murat DURAN ise Yeşilayspor olarak Belediye Kütahyaspor’un alt yapısını oluşturmaktan ve yetiştirmekten mutluluk duyduklarını ifade ederek Belediye Kütahyaspor’a 2.lig yolunda başarılar diledi. Ayrıca bu yıl Bölgesel Amatör Ligde (BAL) mücadele edecek olan Yeşilayspor’unda Kütahyaspor’un izinden giderek İlimizi temsil etme noktasında daha güçlü bir hale gelmek istediklerini ifade etti.


Diğer Haberler

Belediye Başkanımız Prof. Dr. Sayın Alim IŞIK’ı Ziyaret Ettik

Kulübümüz Yönetim Kurulu olarak Belediye Başkanımız Prof.Dr. Sayın Alim IŞIK’ı ziyaret ettik. Ziyarete Başkan Yarımcısı Abdullah DAMCI’nın yanısıra Kulüp Başkanımız Murat DURAN ile yöneticilerimizden Mehmet BİLGİLİ, Eşref ER, Mehmet KABADAYI, Hidayet ARI ve Selim AÇIKBAŞ da yer aldılar.

Ziyarette 2020-2021 sezonunda ilimizi BAL liginde temsil edecek olan Yeşilayspor Kulübümüz hakkında bilgi paylaşımı yapılarak kulübün projeleri ve hedefleri konusunda bilgi verildi.

Belediye Kütahyaspor’u yaptıkları çalışmalar ile 3.lige taşıyan Belediye Başkanımız Prof.Dr. Sayın Alim IŞIK, sporun bir kentin zenginlikleri arasında gördüklerini ifade etti. Bu nedenle ilimizde faaliyet gösteren sor kulüplerine değer verdiklerini söyledi. Yeşilayspor’un önemli bir misyonu üstlendiğini ve bunu başarı ile yürüttüğünü söyleyen Alim IŞIK çalışmalar ile ilgili Kulüp Başkanımız Muraty DURAN ve Yönetim Kurulu nezdinde kulübümüze başarılar diledi.

Oldukça keyifli ve faydalı geçen ziyaret, Kulüp Başkanımız Murat Duran’ın Belediye Başkanımız Prof.Dr. Sayın Alim IŞIK’a Yeşilayspor forması takdim etmesinin ardından sona erdi.


Diğer Haberler

İç Tranferde Mutlu Son

2020-2021 Sezonunda ilimizi Bölgesel Amatör lig de temsil edecek olan kulübümüz iç transfer görüşmelerini tamamladı. Şampiyon olan kadroyu koruyan kulübümüz şampiyon oyuncularının tamamı yeniden anlaşarak yola devam dedi.

İç transfer görüşmeleri sonrası Can Gezer, Cihat Akcan, Enes Kaygısız, Fatih Tüfek, İbrahim Korkmaz, İbrahim Sayın, Mehmet Ergüden, Muhammed Öz, Ünal Kör, Veysel Kaygısız ve Yusuf Kerim Kızılkaya yeniden anlaşarak yola devam dedi.

Kulüp Başkanımız Murat Duran iç transfer görüşmelerinin mutlu sonla sona ermesinden duyduğu mutluluğu diler getirirken şampiyonluğa inanmış genç kadromuz ile Bölgesel Amatör Ligde de hedeflerimize ulaşacağımıza inancımız tamdır dedi.


Son Haberler

Şampiyon Yeşilayspor

2019-2020 sezonu Süper Amatör Ligi ile ilgili Futbol Federasyonu tarafından alınan karar ile Kulübümüz Yeşilay Spor’un Şampiyonluğu tescillendi. Bu karar ile kulübümüz gelecek sezonda ilimizi Bölgesel Amatör Ligde temsil edecek.


Son Haberler

  • 1
  • 2